Licences kartītes komercpārvadājumiem ar autotransportu izsniegšana
Izvēlētā organizācija: Valsts SIA "Autotransporta direkcija"
Īss apraksts:
Licences kartīte ir ieraksts valsts informācijas sistēmā, kas apliecina, ka pārvadātājs ar konkrēto autotransporta līdzekli var veikt ierakstā norādītā veida komercpārvadājumus.

Ir četru veidu licences kartītes:
1. kravu pārvadājumiem Latvijas teritorijā;
2. starptautiskajiem kravu pārvadājumiem ar automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5 tonnas;
3. pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem Latvijas teritorijā;
4. pasažieru pārvadājumiem ar vieglo automobili ar M1 kategorijas transportlīdzekli līdz četrām pasažieru sēdvietām Latvijas teritorijā (pārvadājumi tikai caur tīmekļvietni vai mobilo lietotni).

Lai saņemtu licences kartīti, pārvadātājam ir jābūt spēkā esošai speciālai atļaujai (licencei) konkrētā autopārvadājumu veidā.

Licences kartīti izsniedz ar ierakstu Autotransporta direkcijas uzturētajā Autopārvadātāju informatīvajā datu bāzē, nepieņemot atsevišķu rakstveida lēmumu.

Par licences kartītes izsniegšanu paziņo un licences kartīte stājas spēkā dienā, kad informācija tiek publicēta Autotransporta direkcijas mājaslapā. Vienlaikus informācija par licences kartītes izsniegšanu tiek nosūtīta uz pārvadātāja iesniegumā norādīto e-pasta adresi.
Saņēmēji:
Privāto tiesību Juridiska persona
Termiņš:
Viena mēneša laikā no iesnieguma iesniegšanas, izņemot licences kartītes pasažieru pārvadājumiem ar vieglo automobili - 7 dienu laikā no iesnieguma iesniegšanas.
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija