Darba tirgus īstermiņa prognozes
Izvēlētā organizācija: Nodarbinātības valsts aģentūra
Īss apraksts:
Pakalpojums ļauj iepazīties ar darbaspēka pieprasījuma izmaiņām īstermiņā (līdz vienam gadam) dažādās profesijās un nozaru grupās, dažādos reģionos un valstī kopumā. Apskatot prognožu TOP vai interesējošās prognozes un uzklikšķinot uz profesijām, atveras logs, kurā interesenti papildus var saņemt informāciju par vidējo atlīdzību (VID dati), nodarbināto skaitu profesijā (VID dati), reģistrēto bezdarbnieku skaitu, kuriem pēdējā nodarbošanās ir bijusi attiecīgajā profesijā (NVA dati), aģentūrā reģistrēto vakanču skaitu interesējošā profesijā (NVA dati).
Darba tirgus īstermiņa prognožu rīka dati ļauj izvērtēt darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences: jaunu darba vietu palielinājumu vai samazinājumu reģionu un nozaru grupu griezumā. Jāuzsver, ka prognozēs netiek iekļautas vakances, kas radušās darbaspēka rotācijas dēļ.
Prognozes ir sagatavotas četru profesiju grupu līmeņos, piemērojot Starptautisko standartizēto profesiju klasifikāciju (ISCO). Prognozes tiek sagatavotas reizi gadā (no marta līdz maijam).
Saņēmēji:
Jebkura persona
Termiņš:
Pieejams elektroniski jebkurā laikā.
Procesa apraksts
Cita informācija
1. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
Pakalpojumu iespējams saņemt elektroniski gan autorizējoties CV/Vakanču portālā, gan bez autorizēšanās, sekojot saitei https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/prognozes/.
Lai saņemtu interesējošo informāciju par darba tirgus īstermiņa prognozēm, lietotājam ir jāizvēlas viena no divām pakalpojuma sadaļām – profesiju tops vai individuālu profesiju prognozes un jāaizpilda informācijas atlases sadaļa (jāizvēlas interesējošā nozaru grupa, vairākas nozaru grupas un/vai valsts kopumā, jāizvēlas periods, par kādu vēlas redzēt prognozi).
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā Darba tirgus īstermiņa prognozes
2. solis / Pakalpojuma saņemšana
Pēc informācijas atlases sadaļas aizpildīšanas tiks parādīti attiecīgie rezultāti. Noklikšķinot uz profesijas nosaukuma, iespējams saņemt papildus informāciju par vidējo atlīdzību (VID dati), nodarbināto skaitu profesijā (VID dati), reģistrēto bezdarbnieku skaitu, kuriem pēdējā nodarbošanās ir bijusi attiecīgajā profesijā (NVA dati), aģentūrā reģistrēto vakanču skaitu interesējošā profesijā (NVA dati).
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā Darba tirgus īstermiņa prognozes

PĀRROBEŽU PAKALPOJUMU SNIEGŠANA