Valkas novadpētniecības muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstāžu apskate
Izvēlētā organizācija: Valkas novada dome
Īss apraksts:
Valkas novadpētniecības muzejs piedāvā iespēju iepazīties ar muzejā esošam ekspozīcijām un izstādēm (individuāli un grupu apmeklējumi).
Ekspozīcija "Vidzemes draudzes skolu skolotāju seminārs un tā audzēkņu kultūrizglītojošā darbība. 19.gs.vidus – 20.gs.sākums" veltīta Jānim Cimzem, viņa vadītajam skolotāju semināram un tā audzēkņiem. Tajā ir iespēja dzirdēt eksponēto mūzikas instrumentu (ērģeļu, klavieru, harmoniju) skanējumu, apskatīt tautas dziesmu krājuma "Dziesmu rota" pirmizdevumu, noskatīties J.Cimzem veltītu dokumentālo videofilmu "Skolotāju skolotājs".
Latvijas simtgadei veltītā pastāvīgā ekspozīcija "Valka - Latvijas neatkarības šūpulis" veidota kā stāsts par sabiedriski politiskajiem notikumiem Valkā no 1914.gada līdz 1920.gadam, īpaši akcentējot Latvijas valsts dibināšanas priekšdarbus un Ziemeļlatvijas brigādes organizēšanu Valkā, kurai bija izšķiroša loma Latvijas Neatkarības cīņās.  Ekspozīcijas saturu atklāj vēsturiskie oriģinālpriekšmeti, lielformāta izdrukas un interaktīvās planšetes ar padziļinātu informatīvo materiālu.  
Muzejs piedāvā vēstures un mākslas izstādes.
Saņēmēji:
Fiziska persona, Jebkura persona
Termiņš:
Ierodoties muzejā un pieprasot pakalpojumu, iepriekšēja pieteikuma gadījumā (epasts, telefons) – ar pakalpojuma sniedzēju saskaņotā laikā.
Procesa apraksts
Cita informācija
Pārsūdzības iespējas (administratīvais process)
Nav.
Atgādinājums
Normatīvie akti
Muzeju likums
(Saeima; likumi; 2006.01.17.)
Pakalpojuma klasifikācija
Pakalpojuma nozare:
Muzeji un izstādes
Uzziņas par pakalpojumu (kontaktinformācija)
Valkas novada dome
Kontaktinformācija: Semināra ielā 9, Valka, Valkas novads, LV-4701
Informācija par pakalpojumu atjaunota: 2019.09.26.