Darba tirgus īstermiņa prognozes
Izvēlētā organizācija: Nodarbinātības valsts aģentūra
Īss apraksts:
Pakalpojums ļauj iepazīties ar darbaspēka pieprasījuma izmaiņām īstermiņā (līdz vienam gadam) dažādās profesijās un nozaru grupās, dažādos reģionos un valstī kopumā. Apskatot prognožu TOP vai interesējošās prognozes un uzklikšķinot uz profesijām, atveras logs, kurā interesenti papildus var saņemt informāciju par vidējo atlīdzību (VID dati), nodarbināto skaitu profesijā (VID dati), reģistrēto bezdarbnieku skaitu, kuriem pēdējā nodarbošanās ir bijusi attiecīgajā profesijā (NVA dati), aģentūrā reģistrēto vakanču skaitu interesējošā profesijā (NVA dati).

Darba tirgus īstermiņa prognožu rīka informācija ļauj izvērtēt darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences: darba vietu palielinājumu vai samazinājumu.

Darbaspēka pieprasījuma īstermiņa prognozes veidojas no divām komponentēm - paplašināšanās pieprasījums un aizvietojošais pieprasījums. Paplašināšanās pieprasījums ir cieši saistīts ar ekonomikas izaugsmi, ekonomikai augot tiek radīta lielāka pievienotā vērtība, lai radītu lielāku pievienoto vērtību ir nepieciešams vairāk nodarbināto.

Aizvietošanas pieprasījums ir saistīts ar nodarbināto aiziešanu no savas profesiju grupas. Tam var būt vairāki iemesli: darba nespēja, migrācija, pensionēšanās, pāriešana darbā uz citu profesiju (profesionālā mobilitāte).

Detalizēta informācija pieejama NVA CV un vakanču portālā   https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/prognozes/
Jāuzsver, ka prognozēs netiek iekļautas vakances, kas radušās darbaspēka rotācijas dēļ.
Prognozes ir sagatavotas četru profesiju grupu līmeņos, piemērojot Starptautisko standartizēto profesiju klasifikāciju (ISCO). Prognozes tiek sagatavotas reizi gadā (no marta līdz maijam).

Detalizēta informācija pieejama NVA CV un vakanču portālā   https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/prognozes/

Informācija par darba tirgus īstermiņa prognozēm un ESF projektu “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” Nr.7.1.2.2/16/I/001 pieejama šeit:  https://www.nva.gov.lv/lv/darba-tirgus-istermina-prognozesana...
Lasīt vairāk >
Saņēmēji:
Jebkura persona
Termiņš:
Pieejams elektroniski jebkurā laikā.
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija
1. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
Pakalpojumu iespējams saņemt elektroniski gan autorizējoties CV/Vakanču portālā, gan bez autorizēšanās, sekojot saitei https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/prognozes/.
Lai saņemtu interesējošo informāciju par darba tirgus īstermiņa prognozēm, lietotājam ir jāizvēlas viena no divām pakalpojuma sadaļām – profesiju tops vai individuālu profesiju prognozes un jāaizpilda informācijas atlases sadaļa (jāizvēlas interesējošā nozaru grupa, vairākas nozaru grupas un/vai valsts kopumā, jāizvēlas periods, par kādu vēlas redzēt prognozi).
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā Darba tirgus īstermiņa prognozes
Klātiene
Balvu (Gulbenes) filiāle
Jūrmalas (Tukuma) filiāle
NVA Aizkraukles filiāle
NVA Alūksnes filiāle
NVA Bauskas filiāle
Parādīt visus...
VPVKAC
Aglonas novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Aizputes novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Aknīstes novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Alojas novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Alsungas novada valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
Parādīt visus...