Darba tirgus īstermiņa prognozes
Izvēlētā organizācija: Nodarbinātības valsts aģentūra
Īss apraksts:
Pakalpojums ļauj iepazīties ar darbaspēka pieprasījuma izmaiņām īstermiņā (līdz vienam gadam) dažādās profesijās un nozaru grupās, dažādos reģionos un valstī kopumā. Apskatot prognožu TOP vai interesējošās prognozes un uzklikšķinot uz profesijām, atveras logs, kurā interesenti papildus var saņemt informāciju par vidējo atlīdzību (VID dati), nodarbināto skaitu profesijā (VID dati), reģistrēto bezdarbnieku skaitu, kuriem pēdējā nodarbošanās ir bijusi attiecīgajā profesijā (NVA dati), aģentūrā reģistrēto vakanču skaitu interesējošā profesijā (NVA dati).

Darba tirgus īstermiņa prognožu rīka informācija ļauj izvērtēt darbaspēka pieprasījuma izmaiņu tendences: darba vietu palielinājumu vai samazinājumu.

Darbaspēka pieprasījuma īstermiņa prognozes veidojas no divām komponentēm - paplašināšanās pieprasījums un aizvietojošais pieprasījums. Paplašināšanās pieprasījums ir cieši saistīts ar ekonomikas izaugsmi, ekonomikai augot tiek radīta lielāka pievienotā vērtība, lai radītu lielāku pievienoto vērtību ir nepieciešams vairāk nodarbināto.

Aizvietošanas pieprasījums ir saistīts ar nodarbināto aiziešanu no savas profesiju grupas. Tam var būt vairāki iemesli: darba nespēja, migrācija, pensionēšanās, pāriešana darbā uz citu profesiju (profesionālā mobilitāte).

Jāuzsver, ka prognozēs netiek iekļautas vakances, kas radušās darbaspēka rotācijas dēļ.
Prognozes ir sagatavotas četru profesiju grupu līmeņos, piemērojot Starptautisko standartizēto profesiju klasifikāciju (ISCO). Prognozes tiek sagatavotas reizi gadā (no marta līdz maijam).
Saņēmēji:
Jebkura persona
Termiņš:
Pieejams elektroniski jebkurā laikā.
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija
Pārsūdzības iespējas (administratīvais process)
Nav.
Atgādinājums
Normatīvie akti
Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likums
(Saeima; likumi; 1; 2002.07.01.)
Uzziņas par pakalpojumu (kontaktinformācija)
Nodarbinātības valsts aģentūra
Kontaktinformācija: K.Valdemāra iela 38 k-1, Rīga, LV - 1010
Informācija par pakalpojumu atjaunota: 2019.08.16.