Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu samaksa
Izvēlētā organizācija: VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Īss apraksts:
Pakalpojuma saņēmējs tiešsaistē, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (turpmāk – EDS), var veikt visus VID administrēto nodokļu un nodevu maksājumus. Tāpat iespējams arī sekot līdzi veikto maksājumu izpildei.
Saņēmēji:
Jebkura persona
Maksimālais termiņš (darba dienās):
1
Procesa apraksts
Maksājumi
Cita informācija
Saistītie pakalpojumi
1. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
Pakalpojuma saņēmējam ir jābūt EDS lietotājam (sk. pakalpojumu “Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotāju tiesības”), kā arī jābūt atbilstošām tiesībām internetbankā izpildīt attiecīgo maksājumu un atbilstošām tiesībām, pārstāvot citu nodokļu maksātāju.
1. Pieslēdzoties VID EDS lietotājam savā EDS profilā jāizvēlas sadaļa “Maksājumi”. Tajā EDS lietotājam pieejama visa informācija par veicamajām nodokļu iemaksām, kā arī nodrošināta iespēja tos samaksāt tiešsaistē. Sadaļā ir norādīta informācija par maksājamā nodokļa veidu, maksājamo summu un visi aktuālie Valsts kases konti, uz kuriem veicami nodokļu un nodevu pārskaitījumi.
2. Pakalpojuma saņēmējs veic nodokļa un/vai nodevas maksājumu, sekojot sistēmā norādītajām instrukcijām.
3. Maksājuma veikšanai par citu personu jānospiež pogu “Izvēlēties citu” un  atkarībā no izvēlētā personas tipa jāievada: juridiskām personām – reģistrācijas numurs un fiziskām personām – personas kods, vārds, uzvārds. Līdz ar to laukā “Maksājuma mērķis” tiks attēlots personas, par kuru tiek veikts maksājums, kods.
4. EDS lietotājs var sekot līdzi veiktā maksājuma izpildes gaitai un pārliecināties par tā izpildi.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēma
2. solis / Pakalpojuma saņemšana
Nodokļa un/vai nodevas maksājums tiek saņemts Valsts budžetā.
EDS sadaļā “Maksājumu vēsture” tiek nodrošināta iespēja aplūkot visu informāciju par katru veikto maksājumu: maksājuma veikšanas datumu, maksājuma veidu, statusu,  maksātāja banku un samaksāto summu.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
E-pakalpojums iestādes mājas lapā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēma