Neformālās izglītības ieguve
Izvēlētā organizācija: Nodarbinātības valsts aģentūra
Īss apraksts:
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!  
Ja esi reģistrējies kā bezdarbnieks vai darba meklētājs, Nodarbinātības valsts aģentūra šī projekta ietvaros sniegs atbalstu un nodrošinās Jums iespēju paaugstināt savu konkurētspēju, nodrošinās spēju pielāgoties mainīgajam darba tirgus pieprasījumam un palielinās iespēju integrēties darba tirgū.

Dalībai neformālās izglītības programmu apguvē vari pieteikties, ja līdzšinējās prasmes neatbilst mainīgajām darba tirgus prasībām vai šīs prasmes ir nepietiekamas un šī iemesla dēļ ir grūti atrast darbu.
Pamatnosacījumi, īstenojot apmācību ar kuponu metodi:
Bezdarbniekam un darba meklētājam atbilstoši Labklājības ministrijas apstiprinātajam sociālo un profesionālo pamatprasmju sarakstam (pielikumu vari atrast mājas lapā www.nva.gov.lv) ir iespēja izvēlēties - programmu un izglītības iestādi neformālās izglītības programmai "Valsts valodas apguve", neformālās izglītības programmu un izglītības iestādi, traktortehnikas vadītāju apmācības programmas, transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmas.
Bezdarbniekam un darba meklētājam ir iespēja saņemt apmācību kuponu un iesaistīties neformālās izglītības programmas apguvē un pēc noslēguma pārbaudījuma nokārtošanas saņemt iegūto zināšanu apliecinošu dokumentu.
Apmācību laikā tiek nodrošināta ikmēneša stipendija EUR 99,60 apmērā.

Ar sīkāku pasākuma aprakstu, nepieciešamo dokumentāciju un iepriekšējo gadu programmas rezultātiem iepazīsties mūsu mājas lapā www.nva.gov.lv sadaļā Klienti – Bezdarbniekiem – Darba meklētājiem- Neformālās izglītības ieguve ar kuponu metodi.
Saņēmēji:
Fiziska persona
Dalībai neformālās izglītības programmu apguvē var pieteikties bezdarbnieki un darba meklētāji, kuru prasmes neatbilst mainīgajām darba tirgus prasībām vai šīs prasmes ir nepietiekamas un šī iemesla dēļ ir grūti atrast darbu.
Maksimālais termiņš (darba dienās):
5
Procesa apraksts
Dokumenti un veidlapas
Cita informācija
1. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
NVA apmeklējuma laikā bezdarbnieks vai darba meklētājs izsaka vēlmi iesaistīties apmācībā un apgūt piemērotāko neformālās izglītības programmu no piedāvātā klāsta, NVA darbinieks to reģistrē NVA datu bāzē. Iesaistīties mācībās (saņemt apmācību kuponu) bezdarbniekiem un darba meklētajiem tiek piedāvāts rindas kārtībā, ņemot vērā apmācību vēlmes reģistrēšanas secību NVA datu bāzē. Kad pienākusi kārta saņemt kuponu, filiāles darbinieks bezdarbnieku vai darba meklētāju telefoniski aicina ierasties NVA filiālē. Pēc kupona saņemšanas 10 darba dienu laikā bezdarbnieks vai darba meklētājs:
• patstāvīgi izvēlas izglītības iestādi, kura īsteno viņa izvēlēto neformālās izglītības programmu;
• vienojas ar izglītības iestādi par apmācības uzsākšanas laiku;
• atgriež NVA filiālē izglītības iestādes aizpildīto kuponu.

Pēc tam NVA filiāle noslēdz līgumu ar bezdarbnieku vai darba meklētāju un izglītības iestādi, kura veiks apmācību.

Papildu informācija pieejama NVA mājas lapā www.nva.gov.lv :
Klientiem -> Bezdarbniekiem: Apmācību iespējas -> Neformālās izglītības ieguve ar kuponu metodi
Maksājumi: Skatīt maksājumus
Klātiene
NVA Aizkraukles filiāle
NVA Alūksnes filiāle
NVA Balvu filiāle
NVA Bauskas filiāle
NVA Cēsu filiāle
Parādīt visus...
2. solis / Pakalpojuma saņemšana
Pakalpojumu iespējams saņemt klātienē.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
Klātiene
NVA Aizkraukles filiāle
NVA Alūksnes filiāle
NVA Balvu filiāle
NVA Bauskas filiāle
NVA Cēsu filiāle
Parādīt visus...