Mācības pieaugušajiem
Izvēlētā organizācija: Valsts izglītības attīstības aģentūra
Īss apraksts:
Lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci, laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, kā arī veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kopš 2017. gada īsteno projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.  

Projekts sniedz iespēju strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 25 gadiem iegūt jaunas prasmes vai profesiju, maksājot tikai 10% no mācību vērtības, - 90% sedz Eiropas Savienības (ES) fondi un valsts budžets. Strādājošajiem ar maznodrošinātas vai trūcīgas personas statusu mācības ir pilnībā bez maksas. VIAA pieteikšanos mācībām izsludina 1-2 reizes gadā, publicējot visu pieejamo mācību sarakstu interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv un nosakot pieteikšanās termiņu. Pieteikšanās mācībām notiek izglītības iestādēs, kas piedāvā mācības. Ārpus projektā izsludinātajām pieteikšanās kārtām un termiņiem projektā piedāvātajām mācībām nav iespējams pieteikties.

Projekts turpinās līdz 2022. gada 31. decembrim. Sīkāka informācija interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.
Saņēmēji:
Fiziska persona
Strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji: vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam - arī strādājoši pensionāri; ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību, tostarp pamatizglītību, vispārējo vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību; jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.
Termiņš:
Pieteikšanās mācībām notiek atbilstoši izsludinātajām pieteikšanās kārtām vairākas reizes gadā līdz 2022. gadam, savukārt mācību ilgums var būt no dažām nedēļām līdz pat 1,5 gadam atkarībā no izvēlētās izglītības programmas.
Procesa apraksts
Cita informācija
1. solis / Pakalpojuma izvēle
Kad izsludināta jauna pieteikšanās kārta, interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv jānospiež poga “Pieteikties mācībām”, kur ir iespējams izpētīt piedāvātās izglītības programmas.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
Klātiene VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA
Adrese: Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis: 67814322
Fakss: 67814344
Cita kontaktinformācija:
Darba laiki
Pasts VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA
Adrese: Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis: 67814322
Fakss: 67814344
Cita kontaktinformācija:
Telefons 67814322
2. solis / Pakalpojuma satura pieprasīšana
Par detalizētāku mācību saturu un organizāciju (piemēram, norises grafiku) jāsazinās ar izglītības iestādi.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
3. solis / Pakalpojuma pieprasīšana
Pieteikšanās mācībām notiek tiešsaistē. Kad ir izvēlēta mācību programma, nepieciešams nospiest pogu “Pieteikties”.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
4. solis / Autentificēšanās
Lai aizpildītu mācību pieteikumu, izmantojot latvija.lv autentifikācijas logu, jāpieslēdzas ar saviem ibankas, eID vai eParaksta datiem, sekojot instrukcijām uz ekrāna.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
5. solis / Pieteikuma iesniegšana
Pēc autentificēšanās nepieciešams aizpildīt mācību pieteikumu, atzīmējot atbilstošās izvēlnes. Kad pieteikums aizpildīts, jānospiež pogu “Iesniegt”, - parādīsies paziņojums par pieteikuma saņemšanu. Savu pieteikumu var arī anulēt līdz pieteikuma iesniegšanas termiņam, kas noteikts katrā kārtā.
Maksājumi: Skatīt maksājumus
6. solis / Pakalpojuma saņemšana
1-2 mēnešu laikā jāgaida mācību apstiprinājums no izglītības iestādes, lai uzsāktu mācības. Pieteikuma apstiprinājumu pieteicējs saņem no VIAA savā e-pastā, kā arī to var noskaidrot, pieslēdzoties mājaslapai un ielūkojoties sava profila ziņojumos.
Maksājumi: Skatīt maksājumus