Kur elektroniski reģistrēt velosipēdu

Lai zādzību gadījumā velosipēdu būs iespējams vieglāk identificēt, kā arī valstī gūtu priekšstatu par aktīvā dzīvesveida cienītāju – velosipēdistu skaitu valstī, ikvienam ir iespējams savu velosipēdu piereģistrēt vienotajā valsts reģistrā.

Velosipēdu reģistrācija

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumu sistēmā fiziskai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, un juridiskai personai ir iespējams brīvprātīgi reģistrēt īpašumā esošu velosipēdu Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, ko nosaka Ceļu satiksmes likums.

Velosipēdu reģistrāciju var veikt:

  • pilngadīga fiziska persona. Nepilngadīgai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, velosipēdu reģistrē aizbildnis;
  • juridiskās personas pārstāvis.

Norādāmā informācija

Transportlīdzekļu reģistrā par reģistrēto velosipēdu un tā īpašnieku norāda šādu informāciju (velosipēdu bez rāmja numura CSDD nereģistrē):
  • velosipēda marku, modeli (ja sarakstā nav atrodama nepieciešamā marka vai modelis, sūtiet informāciju uz rd@csdd.gov.lv un turpiniet reģistrāciju tikai pēc atbildes saņemšanas);
  • rāmja numuru;
  • rāmja numura foto (nav obligāts);
  • velosipēda foto (nav obligāts);
  • nepieciešamības gadījumā aizbildniecībā esošā velosipēda īpašnieka datus (vārds, uzvārds, personas kods).

Samaksa par reģistrāciju

Samaksa par velosipēda reģistrāciju jāveic 2 stundu laikā pēc velosipēda reģistrācijas e-pakalpojumu sistēmā. Maksāšanas iespēja būs pieejama un maksājumu varēs veikt uzreiz sistēmā.

Sabiedrisko organizāciju pašiniciatīva

Velosipēdu reģistrāciju nodrošina arī sabiedriskas organizācijas uz pašiniciatīvas pamata:
  • http://veloreg.lv/ - piedāvā velosipēda reģistrācijas iespēju vienotā datubāzē, kas ir pieejama Rīgas reģiona Valsts policijas darbiniekiem un ikvienam interneta lietotājam. Pirms lietota velosipēda iegādes ir iespēja pārbaudīt, vai tas nav zagts.
  • http://veloregistrs.lv/ - saglabā un uztur informāciju par velosipēdiem un tā īpašniekiem Latvijas veloreģistra datubāzē. Reģistrējot velosipēdu datubāzē, tiek ievadīta visa nepieciešamā informācija par velosipēdu. Ja gadījumā velosipēdu nozog, tad šī informācija jebkurā brīdī jums ir pieejama un būs noderīga policijas iesniegumā.

Atļauja piedalīties ceļu satiksmē

Atceries, ka lai ar savu velosipēdu piedalītos ceļu satiksmē tev ir nepieciešams vismaz B kategorijas vadītāja apliecība vai arī CSDD izdotas velosipēdista tiesības.

PĀRROBEŽU PAKALPOJUMU SNIEGŠANA