Kā elektroniski saņemt makšķerēšanas atļauju

Makšķerēšana ir daudzu cilvēku vaļasprieks un viens no iecienītākajiem atpūtas veidiem brīvā dabā. Taču, lai makšķerētu, ir jāievēro makšķerēšanas noteikumi un ierobežojumi, kā arī jāiegādājas makšķerēšanas karte. Vietās, kur noteikta licencētā makšķerēšana, papildus makšķerēšanas kartei ir nepieciešama arī licence. Makšķerēšanas karti un licenci iespējams iegādāties arī elektroniski.

Makšķerēšanas karte

Makšķerēšanas karti elektroniski iespējams iegādāties tīmekļa vietnē www.makskeresanaskarte.lv. Elektroniski var iegādāties gada un īstermiņa (trīs mēnešu) makšķerēšanas kartes. Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem.

Apmaksu par kartes iegādi vari veikt izmantojot Swedbank internetbanku vai VISA, Mastercard, Maestro bankas karti.

Iegādāto karti iespējams lejupielādēt un izdrukāt.

Makšķerēšanas licence

Lai Jūs varētu iegādāties un izdrukāt makšķerēšanas licenci (šobrīd nodrošina 40 ūdenstilpēs) portālā www.epakalpojumi.lv jāizvēlas e-pakalpojums „E-loms makšķerēšanas licenču iegāde”.

Šī e-pakalpojuma ietvaros ir iespējams arī veikt ūdenstilpju meklēšanu pēc dažādiem kritērijiem, iegūt informāciju par ūdenstilpēm un licencētās makšķerēšanas organizētājiem, kā arī reģistrēt noķertos lomus.

Dodoties makšķerēt

līdzi jābūt derīgai makšķerēšanas kartei (atsevišķos gadījumos arī licencei uz noteikto ūdenstilpni) un personas apliecinošam dokumentam. Inspektori elektroniski iegādātās makšķerēšanas kartes autentiskuma pārbaudi veiks ar bezmaksas īsziņu palīdzību, kurā norādīs makšķerēšanas kartes unikālo numuru. Atbildes īsziņā inspektori saņems informāciju par kartes derīguma termiņu, īpašnieka vārdu, uzvārdu, personas kodu vai personas apliecinoša dokumenta numuru, gadījumos, kad kartes īpašniekam nav personas koda.

PĀRROBEŽU PAKALPOJUMU SNIEGŠANA