Kā deklarēt (reģistrēt) savu dzīvesvietu

Mūsdienās cilvēki arvien biežāk maina savu dzīvesvietu, cits pārceļas no vienas pilsētas daļas uz otru, cits no vienas pilsētas uz otru. Bet vai Tu zināji, ka Latvijā ir likums, kas nosaka, ka Tev ir pienākums mēneša laikā, kopš Tu pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, deklarēt savu dzīvesvietu? Dzīvesvietas deklarāciju Latvijā regulē Dzīvesvietas deklarēšanas likums.

Deklarēt dzīvesvietu var:

Dzīvesvietas deklarēšana www.latvija.lv – 5 minūtēs un bez maksas

Portālā www.latvija.lv e-pakalpojumā „Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana” jānorāda persona, kurai vēlies deklarēt dzīvesvietu un tiesisko pamatu. Elektroniski var deklarēt savu, sava nepilngadīgā bērna, aizbildnībā vai aizgādnībā esošas personas dzīvesvietu Latvijā.

Deklarējamās adreses norādīšana 

 

Nākamais solis ir deklarējamās adreses norādīšana. Deklarācijā ir iespējams norādīt tikai adreses, kas ir iekļautas Valsts adrešu reģistrā
Kad adrese Valsts adrešu reģistrā ir atrasta, tad jāklikšķina uz tās virsū. Ja esi norādījis adresi Rīgā, tad izvēlies priekšpilsētu vai rajonu. Sava izvēle jāapstiprina.

Tev ir iespēja uzreiz norādīt un pievienot arī papildu adreses

Piemēram, ja vasarā Tu plāno ilgāk kā mēnesi dzīvot citā vietā. Izmanto meklēšanu, lai pievienotu papildu adresi, tikai šoreiz Tev parādīsies papildlauks, kurā var norādīt laika periodu, kad Tu papildu adresē uzturēsies. Papildu adreses var veidot uzreiz vairākas.

Kad esi sarakstījis visas adreses

spied pogu „Turpināt”, pēc kuras nospiešanas tiek attēlots dokuments ar sagatavoto deklarāciju. Pārbaudi deklarācijā iekļauto datu pareizību! Pēc e-pakalpojuma pabeigšanas Tavs iesniegtais dokuments vairs elektroniski nebūs pieejams.

Ziņas tiek aktualizētas automātiski

Pēc pogas „Turpināt” nospiešanas, ievadītie dati tiek nosūtīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei un ziņas tiek automātiski aktualizētas Iedzīvotāju reģistrā.

Savas deklarētās dzīvesvietas pārbaude elektroniski

Ja vēlies pārliecināties par savu deklarēto dzīvesvietu, tad izvēlies e-pakalpojumu „Mani dati Iedzīvotāju reģistrā”;

Dzīvesvietas reģistrēšana ārvalstīs

Par to kā reģistrēt dzīvesvietu ārvalstīs vari lasīt aprakstā „Kā reģistrēt dzīvesvietu ārpus Latvijas?”

Brīdinājumi un sodi

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto, par dzīvesvietas nedeklarēšanu (186.panta otrā daļa) personai izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 350 eiro, savukārt par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu dzīvesvietas deklarēšanas iestādēm, deklarējot dzīvesvietu (190.10 pants), personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

PĀRROBEŽU PAKALPOJUMU SNIEGŠANA